Gündem

Süleyman Soylu’dan İmamoğlu’na Yanıt: ‘Kamuya Giren Herkesi Takip Etme Yetkim Yok’

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB’ye yönelik ‘terör soruşturması’ ile ilgili yaptığı açıklamada ‘Kamuya giren herkesi takip etme yetkim yok’ ifadelerini kullandı. ‘CHP Genel Merkezi’ne karşı beni ezdirme diyebilirsin’ İçişleri Bakanı..

Süleyman Soylu’dan İmamoğlu’na Yanıt: ‘Kamuya Giren Herkesi Takip Etme Yetkim Yok’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB’ye yönelik ‘terör soruşturması’ ile ilgili yaptığı açıklamada ‘Kamuya giren herkesi takip etme yetkim yok’ ifadelerini kullandı.

‘CHP Genel Merkezi’ne karşı beni ezdirme diyebilirsin’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB’ye yönelik terör soruşturması ile ilgili Ekrem İmamoğlu’nun bugün yapmış olduğu açıklamalara cevap verdi.

İmamoğlu ile arasında 40 arama kaydının olduğunu kaydeden Soylu, ‘Benden CHP Genel Merkezi’ne karşı beni ezdirme diyebilirsin, hemşehri olduğumuzu söyleyebilirsin. Ama yalan demen normal değildir.’ ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı’nın İBB’ye yönelik terör soruşturması raporuna da değinen Soylu şunları söyledi:

‘Basın toplantısında arkadaşların verdiği bilgiler çerçevesinde bir iflası görüyoruz. Bu adamları yoldan geçerken mi aldık. İddia ettiğiniz kişileri belediyeye almadım, bana iftira atıyorsunuz demedi. Kıvırmak doğru değil. Değer ailesi nedir? Terör örgütü PKK, dağa adam götürüyor. Kardeşlerini işe sokuyor belediyelerde. Yaptığı açıklamalarda terör örgütüyle irtibatlıları almadım demiyor. Bunun bir karşılığı yoktur. Devlet bunu sorgulamakla mükelleftir. Ben bunları işten atacak yetkiye sahip değilim. Atıldıktan sonra burada bitmiyor. Atılanlar OHAL kurumuna başvuruyor. Ondan sonra da mahkeme süreci var ve oraya gidiyor. Ben İBB’ye sandalye atacağım acaba Ekrem İmamoğlu bugün işe kimi aldı acaba? Ömrü devlete küfretmekle geçen insanları karşısına dizmiş, devleti küfür etmeyi takla atarak değiştiren anlayışı devam ettirmeye çalışıyorlar. Ben iki taneyi tespit ettim attım diyor. Demek ki atma yetkin var.’

  Taksim bombacısından yeni bir bombacı terörist itirafı

Sinan Ateş suikasti

Sinan Ateş suikasti

Ateş suikastına ilişkin soruşturma kapsamında iki kişinin arandığını kaydeden Soylu, ‘Burada tetiği çekenin haricindekilerden bir kişi daha, yani hedefimizdeki iki kişi aranıyor. Burada onları da bulacağız ve adalete teslim edeceğiz. Soruşturmanın selameti açısından söyleyeceklerimiz budur. dedikoduları üzerinden adım atmak doğru değil. Milletimiz emin olsun, araştırmalar kamuoyu nezdinde bilgilendirme yapılarak ilerleyecektir’ ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun açıklaması için 👇

  Ekrem İmamoğlu'ndan 'Terör Soruşturması' Açıklaması: 'Soylu Görev Suçu İşledi'

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL