Gündem

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Terör Soruşturması’ Açıklaması: ‘Soylu Görev Suçu İşledi’

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İBB’ye yönelik başlattığı ‘terör’ soruşturmasına ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Soylu’nun görev suçu işlediğini belirten İmamoğlu, ‘terörist sayısı’ verdi ancak sekiz ay boyunca bu..

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Terör Soruşturması’ Açıklaması: ‘Soylu Görev Suçu İşledi’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İBB’ye yönelik başlattığı ‘terör’ soruşturmasına ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Soylu’nun görev suçu işlediğini belirten İmamoğlu, ‘terörist sayısı’ verdi ancak sekiz ay boyunca bu kişileri, yetkisi olmasına rağmen işten çıkarmadı.’ dedi.

‘Bu toplantıyı İçişleri Bakanını rezil etmek için düzenlemedim’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İBB’ye yönelik başlattığı ‘terör’ soruşturmasına ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Bizi bu makama layık görenlere her şeyi yaptın demezsen milletin yüzüne bakamam. Kendileri de hukuksuzluktan mağdur edilmiş olmalarına rağmen kaba bir zihniyet var karşımızda.

Yargılandığım davanın hakiminin sürülmesi ve tehdit edilmesi iddiasına karşın HSK hala sessiz.

Bu toplantıyı İçişleri Bakanını rezil etmek için düzenlemedim. O son kullanma tarihini doldurmuştur. Bakan Bey’i ciddiye alma zamanı çoktan geçmiştir. Artık Sayın Bakan’ın ne şapkası ne tavşanı vardır. Bir bakan daha var. Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ. Haksız, hukuksuz soruşturmaların imar edildiği, hakimlerin, müfettişlerin bir çırpıda değiştirildiği, mahkeme kararının yüzümüze dahi okunmadığı bir merkez vardır ve orası bellidir. Orası kaçak bir merkezdir. Orası merdiven altı soruşturma üretilme merkezidir. İçişleri Bakanı asla adil değildir.

Sayın Bakan, ‘terörist sayısı’ verdi ancak sekiz ay boyunca bu kişileri, yetkisi olmasına rağmen işten çıkarmadı. Bakan Soylu, bu kişileri işten çıkarmayarak net bir şekilde görev suçu işlemiştir.

Sayın Bakan ‘yetkim yok’ dedi. ‘Hele iştirak şirketleri özel şirket gibidir, işten çıkarma yetkisi kullanamayız’ da dedi.

(İzmir’deki örneğe dair belgeyi yayınladıktan sonra) Yasaya göre işten çıkartma İçişleri Bakanı onayıyla oluyor. Buradan sormak istiyorum, hani yetkiniz yoktu? Olmayan yetkinizi kullanıp nasıl oldu da 15 kişiyi, şirketinden olur vererek işten çıkarttınız? Bence bir toplantı daha yapmayıp neden sekiz ay boyunca bu yetkiyi kullanmayıp görevini ihmal ettiğini açıklamalı.

  Erdoğan buldozer gibi ezip geçer! Karamollaoğlu'ndan 'İmamoğlu' ve 'Yavaş' çıkışı

Suç duyurusunda bulunacağız

Savcılığa gönderdikleri raporda her ne kadar bunlar şirket personeli olsa da bunlar kamu personeli saydılar. O kadar çelişki var ki.

Bakanının görev ihmalini resmi bir belgeyle adım adım size anlatarak kanıtlamış durumdayız. Olay netleştimiştir. Hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna duyururum.

‘Pandoranın kutusunu siz açtınız sayın bakan’
'Pandoranın kutusunu siz açtınız sayın bakan'

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL