Güncel Gündem

Taksim bombacısından yeni bir bombacı terörist itirafı

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

İstanbul’da İstiklal Caddesi’ni kana bulayan hain saldırıyı düzenleyen teröristin ifadesinde “Suriye’den gönderilen bir kızın daha benim gibi böyle bir eylemde kullanılacağını düşünüyorum” dediği ortaya çıktı. Gazeteci İsmail Saymaz, 13 Kasım..

Taksim bombacısından yeni bir bombacı terörist itirafı

İstanbul’da İstiklal Caddesi’ni kana bulayan hain saldırıyı düzenleyen teröristin ifadesinde “Suriye’den gönderilen bir kızın daha benim gibi böyle bir eylemde kullanılacağını düşünüyorum” dediği ortaya çıktı.

Gazeteci İsmail Saymaz, 13 Kasım tarihinde Ahlam Albashir tarafından İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen bombalı saldırıya ilişkin hala bir dava açılmadığının altını çizerek Albashir’in 13 sayfalık emniyet ifadesinden detaylar paylaştı.

Saymaz, halktv.com.tr’deki yazısında İstiklal Caddesi’ne bombayı bırakan Ahlam Albashir’in, ifadesinde bir bombacının daha olduğunu söylediğini yazdı.

Saymaz yazıısında şu ifadelere yer verdi:

  Karakol önünde gördüğü minibüsü yerden söktüğü kaldırım taşlarıyla hurdaya çevirdi!

“Albashir, ifadenin son paragrafında, Suriye’den birlikte geldiği sözde eşi Bilal Hassan kod adlı teröristin 16-17 yaşlarındaki Suriyeli bir kıza yer temin ettiğini iddia ediyor. Albahsir, Suriyeli kızın ‘önemli malzemelerle’ geldiğini ifade ederek, yanında patlayıcı bulunduğunu kaydediyor.
Albashir’in ifadesi şu şekilde:

“Bilal yaklaşık bir ay kadar önce Suriye’den 16-17 yaşlarında bir kızın yanında önemli malzemelerle Türkiye’ye geldiğini, bu kıza kalabilecek yer ayarlaması gerektiğini, karşılığında da çok miktarda para alacağını söyleyerek, kalmış olduğumuz atölyeden ayrılıp bir gün sonra (geri) geldi. Kıza kalacak yer ayarladığını, karşılığında 400 ABD doları aldığını söyledi. Suriye’den gönderilen bu kızın da benim gibi böyle bir eylemde kullanılacağını düşünüyorum. Bilal’in Esenyurt ve Esenler’de çok sayıda tanıdığı olduğunu biliyorum”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL