Dünya Gündem

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na Çağrıldı

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Türkiye aleyhine başlattıkları kara propaganda ve Fransa Hükümet yetkilileri ile bazı siyasetçilerinin bu propagandaya alet olmalarından duyulan rahatsızlık dile getirildi Diplomatik kaynaklardan..

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na Çağrıldı

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

Türkiye aleyhine başlattıkları kara propaganda ve Fransa Hükümet yetkilileri ile bazı siyasetçilerinin bu propagandaya alet olmalarından duyulan rahatsızlık dile getirildi

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro Dişileri Bakanlığı’na çağrılarak, Paris saldırısı bahane edilerek, PKK/PYD/YPG çevrelerinin Türkiye aleyhine başlattıkları kara propaganda ve Fransa Hükümet yetkilileri ile bazı siyasetçilerinin bu propagandaya alet olmalarından duyulan rahatsızlık dile getirilerek, tepki gösterildiği öğrenildi.

Terör örgütünün sinsi gündemini ilerletmesine müsaade etmemesinin beklenildiği mesajı verildi.

Diplomatik kaynaklara göre; Büyükelçi Magro’ya, terör örgütünün Paris sokaklarında gerçekleştirdiği şiddet eylemlerinin Fransa Hükümeti ve kamuoyu tarafından doğru tahlil edilmesinde fayda görüldüğü ve Fransa’nın mezkur olay karşısında aklıselimle hareket ederek, terör örgütünün sinsi gündemini ilerletmesine müsaade etmemesinin beklenildiği mesajı verildi.

Öte yandan, konuya ilişkin tepki ayrıca, Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği aracılığıyla Fransız makamları nezdinde ifade edildiği öğrenildi.

  Hava Sıcaklıkları Uzun Süre Düşük Kalacak, Kara Kış Kapıda!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL