Ekonomi Güncel

Bakan Nebati paylaştı… “Dar ve Orta Gelirliye Destek”

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

Küresel petrol fiyatlarında 2023 için talep büyümesi ile yükseliş beklenirken Nebati’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Nebati, “Petrol ve doğal gaz fiyatlarında yıl boyunca yaşanan fiyat dalgalanmalarının yarattığı maliyet artışlarını..

Bakan Nebati paylaştı… “Dar ve Orta Gelirliye Destek”

Küresel petrol fiyatlarında 2023 için talep büyümesi ile yükseliş beklenirken Nebati’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Nebati, “Petrol ve doğal gaz fiyatlarında yıl boyunca yaşanan fiyat dalgalanmalarının yarattığı maliyet artışlarını vatandaşlarımıza mümkün olduğunca yansıtmamak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, petrol ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati, “Küresel petrol ve doğal gaz fiyatlarında yıl boyunca yaşanan fiyat dalgalanmalarının yarattığı maliyet artışlarını vatandaşlarımıza mümkün olduğunca yansıtmamak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Bakan Nebati, Twitter’dan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2021 yılında doğal gazda 69,3 milyar lira, elektrikte 11,5 milyar lira olmak üzere, toplamda 81 milyar liralık bir Hazine desteği ile hane başına yaklaşık 4 bin liralık sübvansiyon uyguladık. Bu yıl bu rakam 138 milyar lirayı bulmuş ve böylece sübvansiyon tutarı geçtiğimiz yıla göre yüzde 70 oranında artmıştır.

Önümüzdeki yıl da dar gelirli ve orta gelirli hane halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Hükümetimiz bu konudaki politikasını kararlılıkla sürdürecek.

Ayrıca yerli enerji kaynaklarımızın geliştirilmesiyle Hazine sübvansiyonlarının miktarı da düşecek. Bu kapsamda hedefimiz hane halkının ve sanayicinin enerji maliyetlerini mümkün olduğunca düşük tutmaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini paylaştığı, Türkiye’nin Sakarya ve Amasra Gaz Sahalarındaki toplam 710 milyar metreküplük doğal gaz rezervi ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.”

  Ünlü astrologdan canlı yayında 2023 seçimi iddiası: ''Aday olup, kazanacak!''

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL