Güncel Gündem

Yerli füzemiz düşmana korku salan “Tayfun” için heyecanlandıran açıklama

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

Türkiye’nin 561 kilometre menzilli yerli füzesi Tayfun’la ilgili açıklamalarda bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Sadık Piyade, ”Tayfun adlı silahımızda 561 kilometreyi denemiştik. İnşallah yakında bin kilometreyi görürsek..

Yerli füzemiz düşmana korku salan “Tayfun” için heyecanlandıran açıklama

Türkiye’nin 561 kilometre menzilli yerli füzesi Tayfun’la ilgili açıklamalarda bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Sadık Piyade, ”Tayfun adlı silahımızda 561 kilometreyi denemiştik. İnşallah yakında bin kilometreyi görürsek şaşırmayalım” dedi.

ROKETSAN’ın geliştirdiği ve “Yıldırım” ile “Bora”dan sonra Türkiye’nin üçüncü balistik füze sistemi olan “Tayfun” test atışlarını başarılı bir şekilde atlatmıştı. 561 km menzile sahip olan füze için Sadık Piyade, Taşköprü Belediyesince, Kültür Merkezi’nde düzenlenen “TSKGV Savunma Sanayii Tanıtımı” programında lise öğrencileriyle bir araya geldiği sırada önemli açıklamalarda bulundu.

Düşmana korku salan yerli füze Tayfun için heyecanlandıran açıklama - Resim: 2
1000 KM’Yİ GÖRÜRSEK ŞAŞIRMAYALIM”
Vakfın görevinin Türk Silahlı Kuvvetlerinin savaş gücünü artırmak olduğunu ifade eden Piyade, TSKGV bünyesinde ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN şirketlerinin olduğunu söyledi. Bu şirketlerin savunma sanayinin amiral gemisi olduğunu belirten Piyade, “Milletimiz istediği süre içerisinde üretemeyeceğimiz hiçbir ürün yok. Hava savunma sistemlerimizde çok ciddi çalışmalarımız var. Tayfun adlı silahımızda 561 kilometreyi denemiştik. İnşallah yakında bin kilometreyi görürsek şaşırmayalım. Sadece bunlar değil her gün değişik sürprizlerle şirketlerimize ait gelişmeleri beraber izleyeceğiz” ifadesini kullandı.

Düşmana korku salan yerli füze Tayfun için heyecanlandıran açıklama - Resim: 3

  Asgari ücrete zam yapıldı, fırsatçılar iş başı yaptı: Ekmekte gramaj oyunu!

“PİLİN HÜCRESİNİ ÜRETİYORUZ”
İŞBİR’in Balıkesir’de ASPİLSAN’ın ise Kayseri’de faaliyet gösteren yeni şirketler olduğunu anlatan Piyade, “İŞBİR şirketimiz vardı fakat küçük bir işletmeydi. Şimdi akıllı bir fabrika kurduk. Bu fabrikada seri jeneratör üretiminin yanında alternatör üretimi de yapacağız. Yurt dışı satışlarımızda giderek artacak. Bir ay sonra bu fabrikanın açılışını yapacağız. Açıldığımızda Türk milleti olarak herkesin gururlanacağını söylemek istiyorum. Bu fabrikanın en büyük özelliğinden bir tanesi ürettiği ürünler sessiz jeneratörler. ASPİLSAN ise Kayseri’de bir ay önce açıldı. Türkiye’de pil üretimi yoktu. Biz sadece pilin hammaddesini, pilin hücresini dışarıdan alıp sisteme entegre ediyorduk. Pil üretimini yapan Avrupa’da dahi yok. Pilin hücresini üretiyoruz ve Avrupa’ya satacağız. Bunu bütün ev aletlerinde olduğu gibi mutfaklarda, helikopterlerde, gemilerde akıllı şehirlerde her alanda kullanacağız. Yakında bunun önemini göreceksiniz ve Türk milleti bu şirketimizden bahsedecek” dedi.

Düşmana korku salan yerli füze Tayfun için heyecanlandıran açıklama - Resim: 4

MİLLİ MUHARİP UÇAĞIMIZ 18 MART’TA HANGARDAN ÇIKACAK”
Milli Muharip Uçak’ta gelinen son noktaya da değinen Piyade, “Milli Muharip Uçağımız 5’inci nesil bir uçak. 18 Mart 2023’te hangardan çıkacak. İç dizaynı bitmeden hangardan çıkaracağız. Yürüyerek gelecek. Bunun sertifikasyon ve iç donanımları ile beraber 4-5 yıl sonra da Silahlı Kuvvetler envanterine girecek. Ama bu süreçte açığı kapatacak olan Hürjet’imiz 18 Mart 2023 tarihinde uçacak. Hürjet Türk motoruyla uçacak” açıklamalarında bulundu.

Düşmana korku salan yerli füze Tayfun için heyecanlandıran açıklama - Resim: 5

 

Düşmana korku salan yerli füze Tayfun için heyecanlandıran açıklama - Resim: 7

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL