Magazin

Yeni Klibinde Kamera Karşısına Çıplak Çıkan Hülya Avşar, 1979’daki Evliliği Yüzünden Tacını Kaybetmiş

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

Mavi gözlerine şarkılar yazılan, bir dönem tüm Türkiye’yi kendine âşık eden Hülya Avşar’ın ilk evliliğini biliyor musunuz? Bu zamana kadar Kaya Çilingiroğlu ile evlenmesi ve boşanması dışında özel hayatıyla ilgili..

Yeni Klibinde Kamera Karşısına Çıplak Çıkan Hülya Avşar, 1979’daki Evliliği Yüzünden Tacını Kaybetmiş

Mavi gözlerine şarkılar yazılan, bir dönem tüm Türkiye’yi kendine âşık eden Hülya Avşar’ın ilk evliliğini biliyor musunuz? Bu zamana kadar Kaya Çilingiroğlu ile evlenmesi ve boşanması dışında özel hayatıyla ilgili pek bir bilgi bulunmayan Hülya Avşar’ın sadece bir yıl evli kalmasının nedeni ne olabilir? Gelin, tüm bunları detaylı olarak inceleyelim.

Güzelliğiyle Türkiye’nin göz bebeği olan Avşar, ailesinin göz bebeğiymiş.

Güzelliğiyle Türkiye'nin göz bebeği olan Avşar, ailesinin göz bebeğiymiş.

1963 yılında Edremit’te dünyaya gelen Hülya Avşar, ailenin ilk çocuğu. Babası Celal Avşar’ın Avşar aşiretine bağlı Doğu kökenli bir aileden geldiğini herhalde bilmeyen yoktur. Hülya Avşar’ın basındaki adı da genelde ‘Avşar Kızı’ olarak anılır. Söylediğine göre aile içindeki adı ‘Malakan Curri’ imiş. Bu isim de ‘sarışın’ anlamına geliyormuş.

Hülya Avşar’ın kız kardeşleri ve Helin Avşar’la ilgili ortaya atılan iddiaların hayatına etkisi.

Hülya Avşar'ın kız kardeşleri ve Helin Avşar'la ilgili ortaya atılan iddiaların hayatına etkisi.

Avşar’ın iki tane kız kardeşi var. Bunlardan biri kendisinden bir yaş küçük olan Leyla. Diğeri ise kendisinden 14 yaş küçük olan Helin Avşar. Kız kardeşi Leyla ile ilgili pek fazla gündeme gelmeyen Hülya Avşar, Helin Avşar’la ilgili ortaya atılan iddialar nedeniyle yıllardır konuşuluyor. Bazıları Helin Avşar’ın, Hülya Avşar’ın kızı olduğunu ama bunun gizlendiğini iddia ediyor. Bazıları ise bu iddiaya inanmıyor. Konuyla ilgili olarak zaman zaman basına açıklama yapan Helin Avşar, ‘Evet annemdir, annem gibidir, annemden farksızdır.’ diyerek durumu yalanladı.

Ankara’ya taşınınca hayatında büyük değişim yaşanmış.

Ankara'ya taşınınca hayatında büyük değişim yaşanmış.

Hülya Avşar’ın annesi ve babası memurmuş. O henüz ilkokula gittiği dönemde ailece Ankara’ya taşınmışlar. Burada bambaşka bir hayata adım atan Hülya Avşar, o yaşlarda muhtemelen önüne açılacak olan şöhret kapısından da yapacağı evlilikten de haberdar değildi. Ankara’da büyüyen Avşar, oldukça yaramaz bir çocuk olduğunu söylüyor. Hâlâ da uslanmış sayılmaz!

Her zaman yaşından büyük duruyormuş.

Her zaman yaşından büyük duruyormuş.

Hülya Avşar’ın tenis oynadığını şimdilerde herkes bilse daha o zamanlarda içinde büyük bir spor aşkı varmış. Kardeşiyle birlikte lisanslı yüzücü olduğu için vücut tipi onu hep olduğundan daha büyük göstermiş. Bu da onun genç kızlığında mahallesinde herkes tarafından tanınmasını ve ilgi görmesini sağlamış.

İlk kez bir flört deneyimi yaşadığında…

İlk kez bir flört deneyimi yaşadığında...

Hülya Avşar, henüz 16 yaşındayken ve neredeyse herkesin ilgisini üzerinde hissederken kendisinden 9 yaş büyük bir üniversite öğrencisiyle tanışmış. Bu kişi Mehmet Tecirli adında Ziraat Fakültesi’nde okuyan genç bir delikanlıymış. Ankara’da okuyan Mehmet Tecirli, aslen Antakyalıymış ve flört etmeye başlayan ikili kısa zamanda evlilik kararı alarak herkesi şaşırtmış. Birbirlerini sevdiklerini söyleyen Hülya Avşar, ailelerinin de iznini alarak evlendiklerini ve Antakya’ya yerleştiklerini söylüyor.

Hızlı başlayan evlilik, aynı hızla sona ermiş.

Hızlı başlayan evlilik, aynı hızla sona ermiş.

Sadece 1,5 yıl evli kaldığını söyleyen ünlü oyuncu Hülya Avşar, evliliği kaldıramadığını belirterek kısa süre sonra eşiyle ayrılma kararı almış. Eski eşinin kendisinin ilk flörtü olduğunu her fırsatta dile getiren Hülya Avşar, Mehmet Tecirli’ye ve onun anne babasına saygı duyduğunu da dile getiriyor. Ancak Mehmet Tecirli ve hayatı hakkında daha fazla bilgi bulunmuyor. Hızlı başlayıp hızlı biten bu evlilik Hülya Avşar’ın hayatında her zaman var olmaya devam etti. Ünlü isim bu evliliğinden seneler sonra kızının babası Kaya Çilingiroğlu’yla evlendi ve ikili şimdilerde çok yakın iki arkadaş olarak hayatlarına devam ediyor.

Ergenlik döneminde yaptığı evlilik, güzellik tacının alınmasına mal oldu.

Ergenlik döneminde yaptığı evlilik, güzellik tacının alınmasına mal oldu.

Hülya Avşar bu evliliği sonlandırdıktan sonra hayatına eskisi gibi devam ediyordu. Hâlâ çok genç ve enerjikti. Yakınları onun bu güzelliğini değerlendirmesi gerektiğini söylüyordu. O ise bunu pek umursamıyordu. O zamanlar onun çevresinden olan birileri, adına birkaç form doldurdu ve Hülya Avşar kendini bir anda Türkiye Güzellik Yarışması’nda buldu. Yarışmayı Bulvar Gazetesi düzenliyordu. Hülya Avşar adına başvuru yapan Sevim Kuran, Nazlı Ilıcak ve Zeynep Çavuşoğlu güzel oyuncu hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadıkları için onu bekâr olarak kaydettirmişlerdi. Ancak yarışmada birinci olan Hülya Avşar’ın evlenip ayrıldığı öğrenilince güzellik tacı bir gün sonra elinden geri alındı. Peki, siz Hülya Avşar’ın başından geçen bu olaylarla ilgili ne düşünüyorsunuz?Kaynak (Onedio)
  Annesinin kızı! Deren Talu transparan kıyafetiyle olay oldu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL