Ekonomi Gündem Son Dakika

Memur-Sen zam talebini açıkladı

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin ile görüşen Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, ”Memura ek zam talebini dile getirdik. Asgari ücretteki iyileştirme memura da yapılmalı” dedi. Memur..

Memur-Sen zam talebini açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin ile görüşen Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, ”Memura ek zam talebini dile getirdik. Asgari ücretteki iyileştirme memura da yapılmalı” dedi.

Memur ve memur emeklilerine ocak ayında yapılacak zam oranı merak ediliyor.

Milyonlarca çalışan ve emekliyi yakından ilgilendiren konuyla ilgili önemli bir görüşme gerçekleşti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya geldi.

Yalçın, Bakan Bilgin’le görüşmesi sonrası açıklama yaptı. Yalçın’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Memura ek zam talebini dile getirdik. Vergi matrahları konusunda huzursuzluğumuz var. Aldığımız ücret geri gidiyor. Matrah kaynaklı aldıkları ücreti kaybediyorlar. Bunu aktarmış olduk. Asgari ücretteki yapılan düzenleme aynı zamanda sahanın okunduğunu ve göründüğünü gösteriyor. Bunun memurlar açısından da aynı şartların geçerli olmalı. Asgari ücretteki artış burada da temel alınmalı. Asgari ücretteki iyileştirme memura da yapılmalı. Ek zam yapılması zaruret olmuştur. Asgari ücrete iyileştirme sonrası etiketler de değişti. Bakan Bilgin, aralık ayı enflasyonu sonrası bu konuyu belirleyeceklerini söyledi. Vergide ya matrahlar yükseltilmeli ya da vergi sabitlenmeli.

  Ege Denizi'nde 'fırtına' uyarısı! Salı gününe kadar etkili olacak

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL