Kahramanmaraş Video Galeri

KMTSO 2. Olağan Meclis Toplantısı: Başkan Buluntu’dan flaş açıklamalar!

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni döneminin genişletilmiş meclis toplantısı 27 Aralık Salı günü yapıldı. Kahramanmaraş’ın Ticaret Odası’nın yeni döneminin genişletilmiş meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı 27 Aralık Salı günü yapıldı…

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni döneminin genişletilmiş meclis toplantısı 27 Aralık Salı günü yapıldı.
Kahramanmaraş’ın Ticaret Odası’nın yeni döneminin genişletilmiş meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı 27 Aralık Salı günü yapıldı. Toplantı Meclis Başkanı Hanefi Öksüz’ün açılış konuşması ile başladı. Toplantıda konuşan Meclis Başkanı Öksüz, yeni dönemin, hem şehrimize hem de Kahramanmaraş Ticaret Odası’na hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalarının ardından kürsüye gelen KMTSO yeni Başkanı Mustafa Buluntu, Kahramanmaraş’ın ticaret, ekonomi, sanayi, istihdam vb. konuları değerlendirildi.

Buluntu yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Kahramanmaraş, milli gelir olarak 63 milyar TL ile 20’nci sırada yer alıyor. Kişi başı gelirde ise maalesef 51’inci sıradayız. Yaklaşık 6 bin dolar gibi kişi milli gelirimiz var. İhraatımız Kasım ayı itibarıyla 1 milyar 351 milyon dolar. Bizler yıl sonunu 1,5 milyar dolar olarak hedefledik. Fakat tahminim olarak biraz altında kalacağız. Yine Kasım ayında ihracatında 120 milyon dolar olarak gerçekleşmiş. İstihdam sayısı olarakta Kahramanmaraş, Türkiye’de 25’inci sırada. Aslında bir artış gibi gözükse de geçen yıla göre şu an Türkiye ortlamasının gerisindeyiz. Bizler 2023-2026 vizyon projesi diye bir proje kafaya koyduk. Bu projeleri sizlerin huzunuza sunmak istiyoruz. Bunlar çok uzun bir proje. Yapacaklarımız ve neler yapacağımızı, KMTSO’nun hedeflerini biz proje kapsamında hepsini teker teker hazırladık.

Ana hedefimiz; Yüksek katma değere ve teknolojiye dayalı, rekabetçi, sürdürülebilir üretim ve ticaret alt yapısı oluşturmak…

Ekonomik refahla birlikte, vatandaşlarımızın mutlu, sğalıklı, güvenli yaşam sürebilecekleri, öngürebilirliği yüksek ve bölgesel politikalarıyla, fırsat eşitliğine dayalı, kolay erişebili ve insan odaklı hizmetlerin sunulmasıdır. Bizim amacımız sanayiden çok sektör eşitliğini daha çok nasıl sağlayabiliriz. Bunları planlıyoruz. Buraya geçen günlerde savunma sanayiden çok sayıda iş adamı geldi. Bizim yaptığımız görüşmeler sonucunda yatırım ve diğer konularda mutabık kaldık. İlerleyen zamanlarda ilk iki proje üzerinde yoğunlaşma sağlamamızın ardından bunları sizlerle paylaşacağız.”

  SGK'dan ''emeklilik başvurusu'' açıklaması, EYT'liler dikkat!

Konuşmalarının ardından kürsüye gelen TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ise Kahramanmaraş Türkiye’nin yatırımı ve iş dünyası konusundan birçok açıklamalarda bulundu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL