Gündem Siyaset

Kemal Kılıçdaroğlu İle Ekrem İmamoğlu Arasında Sürpriz Görüşme

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dün saat 15:00’te Ahlatlıbel tesislerinde bir araya geldiği iddia edildi. İşte ikili arasında gerçekleştiği iddia..

Kemal Kılıçdaroğlu İle Ekrem İmamoğlu Arasında Sürpriz Görüşme

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dün saat 15:00’te Ahlatlıbel tesislerinde bir araya geldiği iddia edildi.

İşte ikili arasında gerçekleştiği iddia edilen görüşmenin detayları 👇

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, görüşmenin detaylarını canlı yayında anlattı.

Deniz Gürel, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dün 15:00’te Ankara Çankaya Belediyesi’ne bağlı daha önce Altılı Masa toplantısının yapıldığı Ahlatlıbel tesislerinde bir araya geldiğini söyledi.

Gürel, CHP Grup Toplantısı’nın yapıldığı günde Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasındaki görüşmenin detaylarını anlattı. Gürel, Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na daha soruşturma duyurulmadan ‘terör soruşturması’ olduğunu söylediğini bildirdi.

Ekrem İmamoğlu: “Sizin aday olmanız durumunda benim aday olmam gibi bir durum söz konusu olamaz. Ne sizi ne de partimizi zor durumda bırakırım. Ancak siz beni aday gösterirseniz aday olurum”

İmamoğlu’nun Konya’daki toplantıdan sonra direkt Ankara’ya geldiğini, Veli Ağbaba ve Tuncay Özkan gibi isimlerle de görüştüğünü aktarıldı.

Kılıçdaroğlu’nun toplantıda İmamoğlu’na, ‘CHP örgütü yanında olduğu sürece sana bir şey yapamazlar. Sen de koltuğuna belediyene sahip çık ve ona odaklan’ dediği aktarılırken İmamoğlu’nun da Kılıçdaroğlu’na şunları söylediğini iddia edildi:

‘Sizin aday olmanız durumunda benim aday olmam gibi bir durum söz konusu olamaz. Ne sizi ne de partimizi zor durumda bırakırım. Ancak siz beni aday gösterirseniz aday olurum. Adaylığınızı destekliyorum ve elimden geleni yapacağım. Burada tek söyeyeceğim şey seçim sürecinde benim ekiplerimden de faydalanın propaganda sürecinde sizlere destek olmaz isterim.’

 

  Mansur Yavaş'ın 6'lı masa liderlerine milletvekilliği önerisi DEVA Partisi'ni kızdırdı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL