Güncel Gündem Video Galeri

Cemaatten tepki çeken cariye fetvası

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

Fatih Ahlak ve Maneviyat Derneği’nden “Cariye ile nikah kıyılır mı” sorusuna verdiği “Kendi cariyenle nikah kıyamazsın, nikahsız beraber olabilirsin zaten. Başkasının cariyesini sevdiysen, sahibi izin verirse nikahlayabilirsin” yanıtıyla tepkileri üzerine..

Fatih Ahlak ve Maneviyat Derneği’nden “Cariye ile nikah kıyılır mı” sorusuna verdiği “Kendi cariyenle nikah kıyamazsın, nikahsız beraber olabilirsin zaten. Başkasının cariyesini sevdiysen, sahibi izin verirse nikahlayabilirsin” yanıtıyla tepkileri üzerine çekti.

Türkiye’de cemaat ve tarikatlarla ilgili tartışmalar sürerken “Cariye” konusu ile ilgili Fatih Ahlak ve Maneviyat Derneği’nden gelen videolu cevap tartışmalara yol açtı.

Söz konusu açıklamada “Cariye ile nikahsız beraber olabilirsin” ifadelerine yer verildi. Sosyal medyada gündem olan o açıklamaya vatandaşlar tepki gösterdi.

“SATIN ALABİLİRSİN”

“Hocam cariye her neyse bayan olarak, onunla da nikah kıyılır mı?” sorusuna yanıt verilen videoda dile getirilen ifadeler şöyle:

“Kendi cariyenle nikah kıyamazsın, cariyenle beraber nikahsız beraber olabiliyorsun zaten, ancak başkasının cariyesini sevdiysen o kişiden rica edersin, sana verirse ya satın alırsın veya nikahlarsın ama başkasının cariyesidir nikahlarsan o şekilde olur, yoksa başka türlü olmaz, kendi cariyen olduğu zaman nikahsız beraber olabiliyorsun.”

  Asgari ücrete zam yapıldı, fırsatçılar iş başı yaptı: Ekmekte gramaj oyunu!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL