Ekonomi

Asgari ücrete, memura ve emekliye ”seçim zammı” iddiası

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

Türkiye’de gün geçtikçe artan fiyatlar maaşlara yapılan zamları silip süpürürken, ünlü ekonomist Selçuk Geçer seçimler öncesinde asgari ücrete de, memura da, emekliye de ikinci bir zam yapılacağını öne sürdü. Cumhurbaşkanı..

Asgari ücrete, memura ve emekliye ”seçim zammı” iddiası

Türkiye’de gün geçtikçe artan fiyatlar maaşlara yapılan zamları silip süpürürken, ünlü ekonomist Selçuk Geçer seçimler öncesinde asgari ücrete de, memura da, emekliye de ikinci bir zam yapılacağını öne sürdü.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün memur ve emekli için açıkladığı yüzde 25’lik zam oranına tepkiler artarken, Türkiye’nin önde gelen ekonomistlerinden Selçuk Geçer’den dikkat çeken bir iddia geldi.

Dolar ve Türkiye ekonomisi üzerine yaptığı yorumlarla popüler hale gelen Selçuk Geçer ise yapılan zammı skandal olarak tanımladı. Geçer, bu zammın kasıtlı olarak düşük yapıldığını, normalde yapılacak Temmuz zammının çok daha erken bir tarihe çekileceğini açıkladı.

NİSAN AYINDA MAAŞLARA ZAM GELECEK

2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerin mayıs ayında gerçekleşeceğini söyleyen Geçer, iktidarın bu şartlarda seçime gitmeyeceğini iddia etti. Geçer, konu hakkında “Kalıbımı basıyorum ki haftaya yapılacak anketlerde iktidarın oyu düşecek. Memur ve emeklilerde muhteşem bir kızgınlık var ve bu kızgınlığı zaten iktidar bekliyordu. Şu an iktidar bu milyonlarca vatandaşı ateşe attı, nisan ayında seçimlerden önce yapacağı zam ile onları serin sulara götürüyor algısı yaratılacak. İktidarın mayıs seçimlerine bu zamlar ile girme ihtimali yok. Hem asgari ücrete, hem de emekli ve memur maaşlarına nisan ayında kesinlikle zam yapılacak” dedi.

  Zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak? 15 milyon emekli faydalanabilecek

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL