Siyaset

Alman Bild, Kılıçdaroğlu’nu övdü: Bu adamın dayanma gücü var

Google News Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'ta Paylaş

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanılığı yolunda Avrupa’ya yönelik mesajlarını görmezden gelmeyen Batı basınında CHP Lideri’nin övüldüğü, anketlerde önde gösterildiği haberler servis edilmeye başlandı. Türkiye 14 Mayıs’ta tarihi bir seçim yapacak…

Alman Bild, Kılıçdaroğlu’nu övdü: Bu adamın dayanma gücü var

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanılığı yolunda Avrupa’ya yönelik mesajlarını görmezden gelmeyen Batı basınında CHP Lideri’nin övüldüğü, anketlerde önde gösterildiği haberler servis edilmeye başlandı.

Türkiye 14 Mayıs’ta tarihi bir seçim yapacak.

Bugün itibarıyla Cumhurbaşkanlığı adaylık başvurularının da başladığı süreç 57 gün sonra sonuçlanacak.

Bu kapsamda partiler ve adaylar kampanyalarına başlıyor.

Millet İttifakı’nda büyük kavgaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi olarak ilan edilidi.

Resmi olmasa da deprem bölgesine yaptığı ziyaretlerle kampanyasını başlatan Kemal Kılıçdaroğlu, bir yandan iç kamuoyuna bir yandan da Avrupa’ya verdiği mesajları ile seçime hazırlanıyor.

Kılıçdaroğlu’nun Avrupa’ya mesajları

Kılıçdaroğlu’nun Avrupa’ya yönelik en belirgin vaatleri ise dikkat çekiyor.

PKK ve uzantılarının Türkiye ve sınır hattındaki yuvalanmalarına karşı son yıllarda verilen büyük mücadelelerden sonra yumuşama dönemi vaat edilirken, bir yandan da HDP’nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Gezi Parkı tutuklusu Osman Kavalanın serbest bırakılacağı belirtiliyor.

Türkiyenin en önemli kazanımları olan Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki enerji alanlarında atılan adımlara ilişkin de sondaj ve arama faaliyetlerinin maliyet hesaplamaları bahane edilerek sonlandırılması CHP’liler tarafından son dönemde dillendiriliyor.

Avrupa’ya göz kırpan bu söylemlerin ardından Batı medyasında Kılıçdaroğlu’na ilişkin olumlu haberler çıkmaya başladı.

“Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın oldukça önünde”

Son olarak Alman Bild, CHP’nin adayını manşetine taşıdı.

“Bu adam Erdoğan için ne kadar tehlikeli?”  başlıklı haberde, Kılıçdaroğlu’nun iktidar değişimini İstanbul seçimleri ile başlattığı belirtildi.

Anketlerde Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu iddia edilen haberde, şu ifadelere yer veridli:

“Bu adamın dayanma gücü var! Uzun yıllar ve sayısız yenilginin ardından Kemal Kılıçdaroğlu artık kendisini Türkiye’de muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak kabul ettirdi.

Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yarışıyor ve aslında 20 yıllık iktidardan sonra İslamcı-muhafazakar devlet başkanının yerini alabilir: Mevcut anketlerde Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın oldukça önünde.”

  Ümit Özdağ'dan İçişleri Bakanlığı yardımcısı hakkında şok iddia

Alman Bild, Kılıçdaroğlu'nu övdü: Bu adamın dayanma gücü var

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL